Genel

Sizi Yepyeni Bir Depolama Anlayışı İle Tanıştıralım!

+1 oda size neyi çağrıştırıyor? Ev kiralaması ya da satın alma süreçlerinde 1+1, 2+1, 3+1 olarak karşımıza çıkan opsiyonları, fazladan bir odayı ya da fazladan kullanılabilecek bir alanı mı?

İşte tam da yaptığı çağrışımın hakkını veren bir depolama yöntemi +1 oda. PratikDepo’nun dar alanlara sığmaya çalışan şehirlilere sunduğu özel bir hizmet. Tabii ki mevcuttaki ofisinize ya da evinize +1 oda eklemiyoruz ama sizi evinize en az artı bir oda eklenmiş kadar hafifletiyoruz. Evlerinizde yaşama yer açıyoruz.

Kışlık kıyafetler, montlar, kabanlar bir hayli hacimli eşyalar. Yaz geldiğinde tümünü bir kenara kaldırıp nefes almayı hepimiz istiyoruz. Çocuğumuzun artık sığamadığı beşiğini, mama sandalyesini, pusetini, minik kıyafetlerini tabii ki her birimiz kardeşine saklamak istiyoruz 🙂 Kış hobimiz kayak, yaz hobimiz dalış sporunun devasa ekipmanlarını sadece kullanacağımız zaman evimizde görmeyi hepimiz hayal ediyoruz.

Peki tüm bunlar mümkün mü?

+1 oda ile evet!

+1 oda’yı PratikDepo’nun standart depolama hizmeti gibi düşünebilirsiniz. Temelde depolama için kullanılan alan aynı. +1 oda sisteminde de depolama sisteminde de, eşya depolaması için özel olarak üretilmiş, nefes alabilen ahşap konteynerlar kullanılıyor. 4 farklı konteyner ebatı mevcut. Depolama ya da +1 oda için ihtiyaca göre istenilen ebat ve adette konteyner kullanılabiliyor. Eşyalar adresinizde, PratikDepo ekibi tarafından özenle paketlenip deponuza yerleştiriliyor. Kapısı, yedeği olmayan anahtarlar ile kilitleniyor ve anahtarlar PratikDepo ekibi tarafından kullanıcıya teslim ediliyor. Kapısı kilitlenmiş PratikDepo’lar ise uluslararası standartlardaki depo alanlarımıza götürülüp, sigortalı ve güvenli bir şekilde muhafaza ediliyor.

Peki klasik depolama hizmeti ile +1 oda’nın farkı nerede başlıyor?

Bu hizmetten yararlanmak için gerekli olan tek şey 12 aylık bir +1 oda sözleşmesi ve sözleşme süresince aynı adreste ikamet ediyor olmak. İşte bu kadar basit ve pratik…

Eşya depolaması, kitap depolaması, evrak, kıyafet, hobi malzemeleri depolaması gibi pek çok alanda +1 oda hizmetinden faydalanabiliyorsunuz.

+1 oda sözleşmesi ile, deponuzu 3 ayda 1 kez adresinize ücretsiz şekilde çağırabiliyorsunuz. Sadece sizde bulunan PratikDepo anahtarınız ile deponuzu açıp, içinden dilediğiniz eşyaları alarak +1 oda sözleşmenizin size sağladığı ayrıcalıklardan yararlanabiliyorsunuz. Boşalan alanları ise dilediğiniz eşyaları depolayarak değerlendirebiliyorsunuz.

Tüm bu işlemlerin ardından deponuzu kilitleyip, deponuzu, ana depo alanına geri götürülmek üzere PratikDepo ekibine teslim ediyorsunuz. Fazla eşyalar gidiyor, eviniz size ve sevdiklerinize kalıyor 🙂

PratikDepo, 2007 yılında modern hayatın yaşam alanlarını daraltan sıkıntılarına çözüm bulmak amacıyla, bireysel ihtiyaçlardan yola çıkılarak kurulmuştur. Günümüz lojistik anlayışında, depolarda, eşyaların güvenli bir şekilde saklanması, istiflenmesi, ambalajlanması ve bulundukları yerde güvenliğin ve kontrolünün sağlanması büyük önem taşımaktadır. Şirketimiz bu hususları temel alarak, müşteri odaklı anlayış, kişisel ihtiyaçlar ve gözlemler doğrultusunda, ülkemizde bu alanda var olan profesyonel hizmet boşluğunun giderilmesini hedeflemektedir. PratikDepo'nun ortakları arasında; Ali Sabancı, Özcan Tahincioğlu, Haluk Emiroğlu, Reda Gargour, Işıl Oytaç ve Engin Oytaç bulunmaktadır.