PratikDepo

Sıkça Sorulan Sorular SSS

Depolama

PratikDepo Nedir?

PratikDepo, depolama ihtiyaçlarınız için geliştirilmiş eşyalarınızın güvenli ve profesyonel olarak saklanmasına yarayan ve anahtarı sadece sizde bulunan, sigortalı bir depolama hizmetidir

+1 Oda Nedir?

Arada sırada kullanmak istediğiniz evinizdeki fazlalıklarınızı depolamak için sunulan bir hizmetimizdir. Hobi malzemeleri, spor ekipmanları, sezonluk mobilyalar, bahçe aletleri gibi arada sırada ihtiyaç duyduklarınızı depoluyoruz. Bu hizmetimiz ile, ücretsiz paketleme servisi ve 3 ayda bir ücretsiz kapınıza Getir-Götür hizmeti verilmektedir.

PratikDepo’ya neler sığar?

KÜÇÜK PratikDepo: Derinlik 1 m x Yükseklik 1,9m x Genişlik 1m
Sık kullanmadığınız eşyalarınız, spor malzemelerinizi, çocuklarınızın oyuncaklarını, bavullarınızı, kullanmadığınız ama aynı zamanda da atamadığınız dekorasyon ve mutfak malzemelerinizi, ve hatta sezonluk kıyafetlerinizi saklayabilirsiniz.

ORTA PratikDepo : Derinlik 2,3 m x Yükseklik 1 m x Genişlik 1,5 m
Koli, valiz, yatak, çamaşır makinesi veya demonte mobilyanız gibi yüksekliği 1 metreyi geçmeyen eşyalarınızı saklayabilirsiniz.

BÜYÜK PratikDepo: Derinlik 2,3m x Yükseklik 2 m x Genişlik 1,5 m
85 m2 bir evin eşyaları ortalama olarak 2 ile 4 adet Büyük PratikDepo'da, 120 m2 bir evin eşyaları ise ortalama olarak 3 ile 5 adet Büyük PratikDepo'da saklanabilmektedir.

Depolanacak eşyalarınızın miktarına göre, depo adedi ve büyüklüğü değişebildiğinden, daha detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayarak bilgi alabilirisiniz.

İhtiyacım olan PratikDepo adedini nasıl belirleyebilirim?

  1. Yerinde ücretli ekspertiz yaptırarak belirleyebilirsiniz. Ekspertiz ücreti 100 TL’dir.
  2. Depolanacak eşyalarınızın listesini çağrı merkezimizle paylaşarak size gerekecek adedi belirleyebilirsiniz
  3. Depolanacak eşyalarınızın bir listesini E-mail adresimize göndererek, size gerekecek depo adedini belirleyebilirsiniz.

Her şeyi depolayabilir miyim? Depolamadığınız birşey var mı?

Depolarımızda; depolama ve istifleme şartları gereği; zehirli, yanıcı, yakıcı, organik ve inorganik maddeler, radyoaktif maddeler, patlayıcı maddeler, her türlü ruhsatlı veya ruhsatsız silah, haşere ilaçları ve haşere ihtiva eden maddeler, Piyano, Antika ve değerli tablolar dışında herşeyi depolayabilirsiniz.

Nakliye

Nakliye ücretleriniz neler?

Nakliye ücretlerimiz bir adet PratikDepo ve tek yönlü taşıma için geçerlidir.

KÜÇÜK PratikDepo 295 TL + KDV
ORTA PratikDepo 325 TL + KDV
BÜYÜK PratikDepo 460 TL + KDV

PratikDepo dışında bir nakliye firması ile eşyalarımı depodan alabilir miyim?

Evet. Bize 1 hafta öncesinden haber vermek koşuluyla, gelecek firma için vekalet formu doldurmanız ve gün belirtmeniz gerekmektedir.

Eşyalarım

Eşyalarımı paketleme hizmetiniz var mı?

Evet. Mobilyalarınız dışında küçük eşya paketleme (kıyafet, tabak, bardak, kitap, biblo, tekstil v.s.) hizmetimiz bulunmaktadır. Bu hizmetimiz, depolama gününden en az 2 iş günü öncesinde yapılmalıdır, Depolama ile aynı günde yapılamamaktadır.

Paketleme hizmetimiz 764,05 TL olup standart’dır. Buna, 2 kişi, 15 koli, 2 elbise askılığı kolisi ve bir adet balonlu naylon malzeme dahildir.

Eşyalarımı paketlemek için malzeme talep edebilir miyim?

Daha sağlıklı depolama yapabilmek ve eşyalarınızı en iyi biçimde koruyabilmek için kolilere, köpüklere ve yardımcı ambalaj malzemelerine ihtiyacınız olabilir. Bu ihtiyaçlarınızı http://www.pratikdepo.com/duzenleme.html bölümünden belirleyebilir ve en az 5 iş günü öncesinde randevu kaydı oluşturmanız durumunda PratikDepo'nuzla birlikte teslim alabilirsiniz.

Eşyalarımı PratikDepo’dan geri almak istediğimde ne yapmalıyım?

Öncelikle ödenmemiş faturalarınızın olmaması gerekir. Müşteri hizmetlerinden randevu kaydı oluşturarak, sözleşme ve anahtarınız ile birlikte adreste bulunmanız gerekmektedir.

Eşyalarımdan bazılarına ihtiyacım olduğunda ne yapmalıyım?

İhtiyaç duyduğunuzda size Getir-Götür hizmeti sunmaktayız. Getir-Götür hizmetinde deponuz kapınıza kadar getirilir ve ekibimiz tarafından ihtiyacınız olan bir kaç eşyanızı alıp yerine yenisini koyabilirsiniz.
Getir-Götür servis ücreti her bir depo için 295 TL + KDV’dir.

Eşyalarımı kendim gidip görmek veya depomdan bir şey almak istediğimde ne yapmalıyım?

Bize 48 saat öncesinden bilgi vermek koşuluyla, Pazartesi-Cuma 09:00-18:00 saatleri arasında Pratikdeponuzun bulunduğu ana depomuza gelebilirsiniz..

Pratikdeponuzda bulunan eşyalarınızın tamamını almak ve boşaltmak istiyorsanız, müşteri hizmetlerimizi bir hafta öncesinden arayarak randevu kaydı oluşturmanız gerekmektedir.

Anahtarımı bulamıyorum. Bu durumda ne oluyor?

Her müşterimize, sözleşme imzalandığında kendisine depo anahtarı teslim edilir. Depo anahtarınızı kaybetmiş veya bulamıyorsanız, kilit kırma yöntemi ile işlem yapılmakta olup, depo başına 300 TL kilit kırma bedeli talep etmekteyiz.

Eşyalarım güvende mi?

Pratikdepo'nuz üst düzey güvenlik elemanları ve alarm sistemleriyle korunan özel bir alanda saklanmaktadır. Rutubetsiz, haşerelere karşı ilaçlanmış, küf barındırmayan, ısıya ve soğuğa dayanıklı PratikDeponuzda eşyalarınız her zaman güvence altındadır.

Kapıdan geçmeyen eşyalarım için ne yapıyorsunuz?

Profesyonel marangozlarımız tarafından kapıdan geçmeyen fakat demonte olabilen eşyalarınız demonte edilir. Demonte edilen eşyalarınız ve büyük hacimli ürünleriniz ekibimiz tarafından 125 gr’lık balonlu naylonlar ile paketlenir, ambalajlanan eşyalarınız düzenli ve paketli bir şekilde PratikDepo’nuza yerleştirilir. İstiflenmiş olan Pratikdepo’nuzun kapısı kilitlenir ve anahtarı size teslim edilir. (Sizin talimatınız olmadan sizden başkası deponuzu açamamaktadır.)

Sözleşme

Depolama süresi fark etmeksizin her müşteri bir sözleşme imzalamak zorundadır. Sözleşmeniz depolamak istediğiniz süre kadar yapılır ve bu süre içerisinde geçerli olur.

Sözleşme sürem sona erdi, ne yapmalıyım?

Sözleşme süreniz sona erdiği takdirde, PratikDepo hiçbir bilgi vermediğiniz sürece sözleşmeniz otomatik olarak yenilenir.

Sözleşmenizi yenilemeyi arzu etmediğiniz takdirde, sözleşme bitiş tarihinden önce bizi arayarak deponuzu teslim alacağınızı tarihi bildirmeniz gerekmektedir.

Sözleşmemde yazan süreden daha önce çıkmak istediğimde sorun olur mu?

Hayır. Belirttiğiniz sözleşme sürenizden önce deponuzu teslim almak istediğinizde bize bunu bildirmeniz yeterli olacaktır.

Eğer yıllık bir peşin ödeme yaptıysanız, PratikDepo’da kaldığınız süre hesaplanıp tarafınıza fark iade edilecektir.

Sözleşmeyi başkası adına yapabilir miyim?

Sözleşme, eşyaları depolanacak kişi adına yapılması gerekmektedir. Eğer sözleşme eşyaları depolanan kişi dışında başkası adına yapılır ise, depo ile ilgili gerekli tüm işlemler ve faturalar sadece sözleşmede adı geçen kişi veya şirket adına yapılır.

Ödeme

Ödemelerimi nasıl yapacağım?

İlk depolama bedeli ve tek yön nakliye bedeli peşin olarak tahsil edilir. Devam eden ayların depolama bedeli ödemeleri, sözleşme sahibine ait kredi kartı ile gerçekleştirilir.

Kredi kartsız işlem talepleri için geçerli olan ödeme koşulları aşağıdaki gibidir,

Çalıştığımız bankalara sözleşme süresi kadar otomatik ödeme talimatı vererek ödeme yapmak isteyen kullanıcılarımızın, ödemelerinin hesaplarımıza ulaşmaması halinde aksaklık yaşanmaması adına sözleşme dosyamızda yer alan mail order form ile kredi kartı bilgilerinin paylaşılması istenmektedir.

Kredi kartı dışında başka bir ödeme şekli kabul ediyor musunuz?

Kredi kartı ile ödeme yapamıyor ya da yapmak istemiyorsanız, havale ile ödeme yapabilirsiniz.

Aylık ödemeler için kredi kartı dışında peşin ödeme alıyoruz.

Banka havalesi yapmak isterseniz yine kredi kartı bilgisi alma zorunluluğumuz vardır.

Büyük ve X Large depolarda yıllık peşin ödemelerde %10 indirim uygulanmaktadır.

Bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?

Bilgilerinizin değişmesi durumunda, info@pratikdepo.com mail, veya 444 DEPO (3376) numaralı çağrı merkezimize bildirebilirsiniz.