FİYAT AL

Sıkça Sorulan Sorular

DEPOLAMA

PratikDepo Nedir?

PratikDepo, eşya depolama ihtiyaçlarınız için geliştirilmiş eşyalarınızın güvenli ve profesyonel olarak saklanmasına yarayan ve anahtarı sadece sizde bulunan, sigortalı bir eşya depolama hizmetidir.

+1 Oda Nedir?

+1 oda, ara sıra kullanılan fazla eşyaları depolamak için sunulan bir eşya depolama hizmetidir. Hobi malzemeleri, spor ekipmanları, sezonluk mobilyalar, bahçe aletleri gibi arada sırada ihtiyaç duyduğunuz tüm eşyaları PratikDepo güvencesi ile depolayabilir, PratikDepo’nun uluslararası lojistik standartlardaki eşya depolarında eşyalarınızı saklayabilirsiniz. +1 oda depolama hizmeti ile birlikte, ücretsiz paketleme servisi ve 3 ayda bir kez kapınıza ücretsiz Getir-Götür hizmeti verilmektedir.

PratikDepo’ya neler sığar?

KÜÇÜK Boy PratikDepo:
Derinlik 1m x Yükseklik 1,9m x Genişlik 1m
Sık kullanmadığınız eşyalarınızı, spor malzemelerinizi, çocuklarınızın oyuncaklarını, bavullarınızı, kullanmadığınız ama aynı zamanda da atamadığınız dekorasyon ve mutfak malzemelerinizi ve hatta sezonluk kıyafetlerinizi Küçük Boy PratikDepo’yu tercih ederek saklayabilirsiniz.

ORTA Boy PratikDepo:
Derinlik 2,3 m x Yükseklik 1m x Genişlik 1,5m
Koli, valiz, yatak, çamaşır makinesi veya demonte mobilyanız gibi yüksekliği 1 metreyi geçmeyen eşyalarınızı depolayabilirsiniz.

BÜYÜK Boy PratikDepo:
Derinlik 2,3m x Yükseklik 2m x Genişlik 1,5m
85 m2 bir evin eşyaları ortalama olarak 2 ile 4 adet Büyük Boy PratikDepo'da, 120 m2 bir evin eşyaları ise ortalama olarak 3 ile 5 adet Büyük Boy PratikDepo'da saklanabilmektedir.

Depolanacak eşyalarınızın miktarına göre, depo adedi ve büyüklüğü değişebildiğinden, daha detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayarak bilgi almanızı öneririz.

İhtiyacım olan PratikDepo adedini nasıl belirleyebilirim?

1. Yerinde ücretli ekspertiz yaptırarak belirleyebilirsiniz. Ekspertiz ücreti 100 TL’dir.
2. Depolanacak eşyalarınızın listesini çağrı merkezimizle paylaşarak size gerekecek adedi belirleyebilirsiniz.
3. Depolanacak eşyalarınızın bir listesini E-mail adresimize göndererek, size gerekecek olan depo adedini belirleyebilirsiniz.

Her şeyi depolayabilir miyim? Depolamadığınız bir şey var mı?

Eşya depolarımızda; depolama ve istifleme şartları gereği; zehirli, yanıcı, yakıcı, organik ve inorganik maddeler, radyoaktif maddeler, patlayıcı maddeler, her türlü ruhsatlı veya ruhsatsız silah, haşere ilaçları ve haşere ihtiva eden maddeler, piyano, antika ve değerli tablolar dışında her şeyi depolayabilirsiniz.
Eşya deposu ve eşya depolaması konusunda detaylı bilgi için 444 DEPO (3376) numaralı telefondan PratikDepo çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.

NAKLİYE

PratikDepo nasıl bir nakliye hizmeti sunar?

Eşya depolama işleminiz için PratikDepo tarafından sunulan nakliye hizmetidir. Eşya depolaması yapmaya karar verdiğinizde, belirlenen gün ve saatte PratikDepo ekibi adresinize gelir, mobilya bazlı ürünlerinizin demontajı ve balonlu naylonlarla paketlemesi yapılır. Kitap, CD, kıyafet, bardak, tabak, süs eşyası gibi paketlemesi tarafınızca veya dilerseniz ekibimizce yapılmış ve kolilenmiş olan küçük eşyalar ile birlikte PratikDepo’nuza yerleştirilir. Ardından PratikDepo’nuzun kapısı kilitlenir ve anahtarı size teslim edilir.
PratikDepo’nuz uluslararası lojistik standartlardaki eşya deposuna götürülür ve burada istiflenerek muhafaza edilir.
Teslimat esnasında da PratikDepo’nuz adresinize getirilir. Eşya depolaması esnasında, demontajı ekibimizce yapılmış olan eşyaların montajı yapılır. Eşyalarınız alındığı günkü gibi tarafınıza teslim edilir.
PratikDepo nakliye hizmeti hakkında detaylı bilgi için 444 DEPO (3376) numaralı telefondan PratikDepo çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.

PratikDepo nakliye ücretleriniz neler?

Nakliye ücretlerimiz bir adet PratikDepo ve tek yönlü taşıma için geçerlidir.

KÜÇÜK Boy PratikDepo 295 TL + KDV
ORTA Boy PratikDepo 325 TL + KDV
BÜYÜK Boy PratikDepo 460 TL + KDV

PratikDepo dışında bir nakliye firması ile eşyalarımı depodan alabilir miyim?

Evet. Bize 1 hafta öncesinden haber vermek koşuluyla, gelecek firma için vekalet formu doldurmanız ve gün belirtmeniz gerekmektedir.

EŞYALARIM

Eşyalarımı paketleme hizmetiniz var mı?

Evet. Mobilyalarınız dışında küçük eşya paketleme (kıyafet, tabak, bardak, kitap, biblo, tekstil v.s.) hizmetimiz bulunmaktadır. Eşya depolama talebiniz ile birlikte, paketleme hizmeti almak istediğinizi iletmeniz yeterlidir.
Paketleme hizmet bedelimiz, eleman sayısı, koli ve kullanılacak malzeme adedine değişmektedir.

1 kişi eleman bedeli için = 225,00 TL + kdv (%18) = 265,50 TL X 2 kişi için = 531,00 TL
1 adet koli (40enX60boyX40yükseklik) = 6,50 TL + kdv (%18) = 7,67 TL
1 adet elbise askılığı kolisi (72en X 55boy X 98yükseklik) = 45,00 TL + kdv (%18) = 53,10
1 adet balonlu naylon (100m 125gr) malzemesi = 235,00 TL + kdv (%18) = 277,30 TL
1 adet Koli Bandı = 7,50 TL + kdv = 8,85 TL

Eşyalarımı paketlemek için malzeme talep edebilir miyim?

Daha sağlıklı bir eşya depolamasu yapabilmek ve eşyalarınızı eşya deponuzda en iyi biçimde koruyabilmek için kolilere, köpüklere ve yardımcı ambalaj malzemelerine ihtiyacınız olabilir. Bu ihtiyaçlarınızı  http://www.pratikdepo.com/duzenleme.html bölümünden belirleyebilir ve en az 5 iş günü öncesinde randevu kaydı oluşturmanız durumunda PratikDepo'nuzla birlikte teslim alabilirsiniz.

Eşyalarımı PratikDepo’dan geri almak istediğimde ne yapmalıyım?

Eşya depolama hizmetinizi sonlandırmak istediğinizde, 444 DEPO (3376) numaralı telefondan çağrı merkezimize ulaşmanız ve randevu kaydı oluşturmanız gerekmektedir. Eşyalarınızı teslim almak için sözleşme ve anahtarınız ile birlikte adreste hazır bulunmanız yeterlidir.

Eşyalarımdan bazılarına ihtiyacım olduğunda ne yapmalıyım?

Eşya depolama süreci boyunca, eşyalarınızdan bazılarına ihtiyaç duymanız halinde depo alanımızı ziyaret edebilir ya da Getir-Götür hizmetimizden faydalanabilirsiniz.
Getir-Götür hizmetinde PratikDepo’nuz kapınıza kadar getirilir ve ekibimizce ihtiyacınız olan birkaç eşyanın alınması yerine yenisinin konması konusunda tarafınıza yardım edilir.
Getir-Götür servis ücreti boyut farkı olmaksızın tüm PratikDepo ebatları için 295 TL + KDV’dir.

Eşyalarımı kendim gidip görmek veya depomdan bir şey almak istediğimde ne yapmalıyım?

Bize 48 saat öncesinden bilgi vermek koşuluyla, Pazartesi-Cuma 09:00 -18:00 saatleri arasında PratikDepo’nuzun bulunduğu ana depomuza gelebilir ve eşya deponuzu ziyaret edebilirsiniz.
PratikDepo’nuzda bulunan eşyalarınızın tamamını almak ve eşya depolama hizmetini sonlandırmak istiyorsanız, müşteri hizmetlerimizi bir hafta öncesinden arayarak randevu kaydı oluşturmanız gerekmektedir.

Anahtarımı bulamıyorum. Bu durumda ne oluyor?

Her müşterimize, eşya depolaması yapılıp sözleşme imzalandığında PratikDepo’sunun anahtarı teslim edilir. Depo anahtarınızı kaybetmeniz halinde, kilit kırma yöntemi ile işlem yapılmakta olup, depo başına 300 TL kilit kırma bedeli uygulanmaktadır.

Eşyalarım güvende mi?

PratikDepo'nuz üst düzey güvenlik elemanları ve alarm sistemleriyle korunan özel bir eşya depolama alanında saklanmaktadır. Rutubetsiz, haşerelere karşı ilaçlanmış, küf barındırmayan, ısıya ve soğuğa dayanıklı PratikDepo’nuzda eşyalarınız her zaman güven altındadır.

Kapıdan geçmeyen eşyalarım için ne yapıyorsunuz?

Eşya depolaması esnasında, profesyonel marangozlarımız tarafından kapıdan geçmeyen fakat demonte olabilen tüm eşyalarınız demonte edilir. Demonte edilen eşyalarınız ve büyük hacimli ürünleriniz ekibimiz tarafından 125 gr’lık balonlu naylonlar ile paketlenir, ambalajlanan eşyalarınız düzenli ve paketli bir şekilde PratikDepo’nuza yerleştirilir. İstiflenmiş olan PratikDepo’nuzun kapısı kilitlenir ve anahtarı size teslim edilir. (Sizin talimatınız olmadan sizden başkası deponuzu açamamaktadır.)

SÖZLEŞME

Eşya depolama süresi fark etmeksizin her müşteri bir sözleşme imzalamak zorundadır. Sözleşmeniz eşyalarınızı depolamak istediğiniz süre kadar yapılır ve bu süre içerisinde geçerli olur.

Sözleşme sürem sona erdi, ne yapmalıyım?

Sözleşme süreniz sona erdiğinde, hiçbir bilgi vermemeniz halinde, sözleşmeniz PratikDepo tarafından otomatik olarak yenilenir.
Sözleşmenizi yenilemek istemiyorsanız, sözleşme bitiş tarihinizden en az 1 hafta önce bizi aramanız ve deponuzu teslim almak üzere randevu kaydı oluşturmanız gerekmektedir.

Sözleşmemde yazan süreden daha önce çıkmak istediğimde sorun olur mu?

Hayır. Sözleşme sürenizden önce deponuzu teslim almak istediğinizde bize bunu bildirmeniz yeterli olacaktır. Kullanmadığınız aylar için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.
6 – 12 ay ya da 12 aylık bir sözleşme yaparak, kampanyalı bir depolama fiyatından faydalandıysanız, taahhüt ettiğiniz süreden önce çıkmanız sebebi ile kullandığınız aylar için standart ve kampanyalı fiyat arasındaki farkı ödemeniz gerekmektedir.
Eğer eşya depolamanızı, yıllık peşin ödeme yaparak gerçekleştirdiyseniz, PratikDepo’da kaldığınız süre hesaplanıp, kullanmadığınız aylara ait bedel tarafınıza iade edilecektir.

PratikDepo Müşteri Hizmet Sözleşmesini başkası adına yapabilir miyim?

Sözleşmenin, eşyaları depolanacak kişi adına yapılması gerekmektedir. Eğer sözleşme eşyaları depolanan kişi ya da firma dışında başka bir şahıs ya da firma adına yapılır ise, depolama ile ilgili gerekli tüm işlemler ve faturalar sadece sözleşmede adı geçen kişi veya şirket adına yapılır.

ÖDEME

Ödemelerimi nasıl yapacağım?

İlk depolama bedeli ve tek yön nakliye bedeli peşin olarak tahsil edilir. Devam eden ayların depolama bedeli ödemeleri, sözleşme sahibine ait kredi kartı ile gerçekleştirilir.

Kredi kartsız işlem talepleri için geçerli olan ödeme koşulları aşağıdaki gibidir,
• 1-3 ay arası depolama işlemlerinde, 6 aylık kira bedeli ve alma nakliye bedelinin,
• 3 aydan 12 aya kadar olan depolama işlemleri için, 12 aylık kira bedeli ve alma nakliye bedeli peşin olarak ödenmesi gerekmektedir.

Çalıştığımız bankalara sözleşme süresi kadar otomatik ödeme talimatı vererek ödeme yapmak isteyen kullanıcılardan, ödemelerde aksaklık yaşanma ihtimaline karşı, mail order form ve kredi kartı bilgilerinin paylaşılması istenmektedir.

Kredi kartı dışında başka bir ödeme şekli kabul ediyor musunuz?

Kredi kartı ile ödeme yapamıyor ya da yapmak istemiyorsanız, havale ile ödeme yapabilirsiniz.
Havale ile ödeme yapma talebiniz halinde, sözleşme sürenize göre 6 ya da 12 aylık eşya depolama bedelini peşin ödemeniz gerekmektedir.
Aylık olarak otomatik talimatlı banka havalesi ile ödeme yapmak istemeniz halinde, ödemelerde aksaklık yaşanma ihtimaline karşı, kredi kartı bilgisi alma zorunluluğumuz vardır.
Büyük Boy ve XL Boy PratikDepo’lar için yapılan yıllık peşin ödemelerde, depolama bedeli üzerinden %10 indirim uygulanmaktadır.