• Eşya Depolamaya Yepyeni Bir Bakış; +1 Oda Hizmeti İle Tanışın!

  Kar mı yok? Kayaklarınızı depoluyoruz. Güneş mi yok? Merak etmeyin, yazlıklarınızı depoluyoruz. Hobi malzemelerinize yer bulmakta mı zorlanıyorsunuz?
  Bunları ve sürekli kullanmadığınız eşyalarınızı depolamanız için size +1 oda sunuyoruz.

  eşya depolama
 • +1 Oda Hizmeti’nin Ayrıcalıkları Neler?

  ✅ Eşyalarınızı 3 ayda 1 istediğiniz zaman ÜCRETSİZ olarak alındığı adrese getiriyoruz.

  ✅ Neyi nereye koydum dememeniz için, dilerseniz depolayacağınız eşyaların fotoğraf ve videosunu çekerek hatırlamanıza yardımcı oluyoruz.


  eşya depolama
 • Sizi Yepyeni Bir Depolama Anlayışı İle Tanıştıralım!

  “+1 Oda” ifadesi size neyi çağrıştırıyor? Ev kiralaması ya da satın alma süreçlerinde 1+1, 2+1, 3+1 olarak karşımıza çıkan opsiyonları, fazladan bir odayı ya da fazladan kullanılabilecek bir alanı mı? İşte tam da yaptığı çağrışımın hakkını veren bir eşya depolama yöntemi, +1 Oda Hizmeti.

  Gelin avantajlarına birlikte göz atalım!

  eşya depolama
 • +1 Oda İle Kış Sporlarının Keyfini Çıkarın!

  Kış sporları, yılın çok kısıtlı bir döneminde yapılabilen keyifli sporlar. Ekipmanları ise bir hayli hacimli. Kayak takımı, kayak montu, pantolonu, performansı iyi bir kayak takımı, kayak gözlükleri, botları ve tabii ki snowboard ve snowkite gibi kış sporları için de benzer ekipmanlar… Peki tüm bu ekipmanlar için evinizde yer bulmak biraz zor değil mi? Üzülmeyin +1 Oda Eşya Depolama Hizmeti tam da bunun için var!

  eşya depolama

+1 Oda Hizmeti’nin Nasıl Çalıştığına Göz Atın

 • eşya depolama

  1 İhtiyaç duyduğunuz sayıda PratikDepo kapınıza kadar getirilir.

 • eşya depolama

  2 Eşyalarınız, PratikDepo'nuza düzenli ve paketlenmiş bir şekilde yerleştirilir.

 • eşya depolama

  3 Kapınızı önünde kilitlenen, PratikDepo'nuzun anahtarı size teslim edilir.

 • eşya depolama

  4 PratikDepo'nuz ana depomuza götürülür.

+1 Oda Hizmet Fiyatları Hakkında Daha Detaylı Bilgi Alın

İSTANBUL

 
  Aylık depolama bedeli Tek yön nakliye bedeli
Küçük PratikDepo 1350 TL 2925 TL
Orta PratikDepo 2650 TL 4125 TL
Büyük PratikDepo 3450 TL 5175 TL
 

İZMİR

 
  Aylık depolama bedeli Tek yön nakliye bedeli
Küçük PratikDepo 1150 TL 2625 TL
Orta PratikDepo 2150 TL 3675 TL
Büyük PratikDepo 3075 TL 4875 TL
 

ANKARA

 
  Aylık depolama bedeli Tek yön nakliye bedeli
Küçük PratikDepo 1150 TL 2625 TL
Orta PratikDepo 2150 TL 3675 TL
Büyük PratikDepo 3075 TL 4875 TL
 

+1 Oda Hizmet Detayları

+1 Oda Hizmeti Hakkında Basında Kim Ne Dedi?

 • "Kentsel dönüşüm sonrasında yenilenen binalardaki dairelerin genellikle daha küçük metrekarelere sahip olduğuna ve bunun eşya depolama hizmetine olan ihtiyacı devam ettirdiğine dikkat çeken Okan Artemiz PratikDepo olarak bu ihtiyaca karşılık “+1 Oda” hizmetini geliştirdiklerini söyledi."

  Capital Dergisi

 • "Kentsel dönüşüm sonrasında yenilenen binalardaki dairelerin genellikle daha küçük metrekarelere sahip olduğuna ve bunun eşya depolama hizmetine olan ihtiyacı devam ettirdiğine dikkat çeken Okan Artemiz sözlerini şöyle sürdürdü: “Evinizi kentsel dönüşüm amacıyla bir müteahhitlik firmasına verdiğinizde genellikle daha düşük metrekareye ya da daha az odaya sahip yeni bir eviniz oluyor. Dolayısıyla yeni evinize mevcut eşyalarınızın tamamını sığdıramıyorsunuz. Eşya depolama ihtiyacı bu noktada sürekli olarak kullanabilecek bir depolama ihtiyacına evriliyor.” dedi. Artemiz, PratikDepo olarak bu ihtiyaca karşılık “+1 Oda” hizmetini geliştirdiklerini sözlerine ekledi."

  Dünya Gazetesi

 • "Kentsel dönüşüm sonrasında yenilenen binalardaki dairelerin genellikle daha küçük metrekarelere sahip olduğuna ve bunun eşya depolama hizmetine olan ihtiyacı devam ettirdiğine değinen PratikDepo Genel Müdürü Okan Artemiz, PratikDepo olarak bu ihtiyaca karşılık ‘+1 Oda’ hizmetini geliştirdiklerini söyledi."

  Posta Gazetesi

+1 Oda Hizmeti

Özellikle büyük şehirlerde artık birçok kişi oldukça küçük evlerde yaşamaya başladı. Hızla artan kiraların yoğun etkisinin yanında bireysel yaşama olan yönelimin de bunda payı büyük elbette. Nispeten daha geniş alana sahip evlerde ise çoğunlukla çocuklu büyük aileler yaşıyor. Bu ailelerde de fert sayısı fazla olduğu için aslında kişi başına düşen alan belki küçük evlerde yaşayanlara göre çok daha az bile denebilir. İster küçük evde yaşayan kişiler ister evi büyük olsa da kalabalık olan aileler olsun yaşam alanlarındaki alan problemi herkes için yaygın olmaya başladı. Bu da doğrusunu söylemek gerekirse evlere sığamamayı ortaya çıkarıyor. Türkiye’de yaygın ev kültürü fazla eşya üzerine kurulmuş durumda. Ancak yaşam alanlarının küçülmesi bu eşyaların evlerde bizim yerimizi alması sonucunu meydana çıkarıyor. Ancak genellikle eşyalarımızı atmak veya satmak da istemiyoruz. İşte tam burada yaygınlığı son zamanlarda daha da arttıran eşya depolama hizmeti karşımıza çıkıyor.

Eşya Depola Nedir?

Evlerdeki fazlalık eşyalar veya kullanılıyor olsa da bunun sıklığı düşük olan eşyalar yaşam alanlarımızı gasp ediyor tabiri caizse. Bu noktada da eşya depolama hizmeti yardımımıza koşuyor. Eşya depolama hizmeti; evimizden artık kullanmadığımız ancak atmak istemediğimiz eşyaları, hobi malzemelerimizi, koleksiyon ürünlerimizi, mevsimsel ürünler ve daha birçok farklı şeyi sizin için güvenli bir şekilde saklayan ve istediğiniz zaman ulaşabileceğiniz şekilde alanlar sunan bir hizmet.
Sadece bunlarla da sınırlı değil elbette. Evinize tadilat yaptırmak istediğinizde eşyalarınızın zarar görmemesi için bir süreliğine oradan taşınması veya yeni bir eve taşınırken ön çalışmalar bitene kadar eşyalarınızın bir yerde beklemesi gibi gerekliliklerde de eşya depolama hizmetleri hayat kurtarıcı olabiliyor.

Neden Kiralık Depoya İhtiyacınız Var?

Yukarıda da değindiğimiz gibi öncelikle evinizde tadilat vb. işlemler varken eşyalarınız büyük bir risk altında olabilir. Bu gibi durumlarda eşyalarınızı kaybetme riski doğurabilecek kazalar dahi yaşanabilir. En garanti çözüm süreç tamamlana dek eşyalarınızı farklı bir yerde tutmaktır.
Belirli bir süreliğine şehir veya yurt dışında olacaksanız evinize boşuna kira ödemek istemezsiniz. Ancak evinizdeki tüm eşyaları satarak veya bir şekilde elinizden çıkarak giderseniz geri döndüğünüzde yeniden bir ev kurmak hem çok maliyetli hem de çok yorucu olacaktır. Ancak bu süreçte evinizi kapatmamanın da maliyetleri oldukça yüksek. En iyi çözüm evinize kira ödemeye devam etmemek ancak eşyalarınızı siz dönenene dek saklamak olacaktır.
Günümüzde evlerin ne kadar dar ve yaşam alanlarının ne kadar yetersiz olduğuna zaten değindik. Tüketim çılgınlığının da getirdiği yoğun alışveriş arzusunun etkisi ile her geçen gün daha fazla şeye sahip oluyoruz. Bunun yanında hem kendimiz hem aile üyelerimiz çeşitli hobiler ve ilgi alanları için eşyalara sahip oluyor. Sürekli artan bu eşyaların aslında büyük bir çoğunluğu da günlük hayatımız için çok da elzem şeyler değil. Hatta kimilerini belki senede bir veya iki kez kullanmak için yerlerinden çıkarıyoruz. Bu gibi eşyalar evimizde gereksiz yer zapt etmelerinin yanında bize kalan az bir alanı da çalıyor, kendi evimizde özgürlük alanımızı kısıtlıyorlar neredeyse. Bunları evimizde değil onlara özel bir alanda tutmak, bize günlük yaşamımızda daha ferah bir ortam sunacak aslında.
Yukarıda değindiğimiz birkaç örnek, günlük hayatta fazla eşyalardan dolayı yaşadıklarımızın sadece birkaçı aslında. Eşyaların alan ihtiyacı her geçen gün artıyor ve buna karşılık bizim sahip olduğumuz alanlar, evler, her geçen gün küçülüyor. İşte bu notada depo kiralama nedenleri de ortaya çıkıyor. Evinizdeki fazlalıklardan kurtulmak, kendinize daha fazla alan tanımak ve daha büyük maliyetlerden kaçınmak için eşya depolamaya ihtiyacınız var.

Mobil Depolama Nedir?

Depolama hizmetleri sabit depolar ve mobil depolar olmak üzere iki temel ayrıma sahip. Sabit depolar adından da anlaşılacağı üzere belirli bir bölgede, farklı boyutlara ayrılmış depolama alanlarının kiralanması üzerine kurulu bir sistem. Mobil depolama ise sizin deponuza gittiğiniz değil deponuzun size geldiği bir sisteme sahip. Bu sayede aslında deponuzu kullanırken yaşayacağınız ulaşım ve taşıma problemleri de ortadan kalkabiliyor. Özellikle kalabalık ve trafik problemine sahip büyük şehirlerde eşyalarınıza ulaşmak bazen çok zaman gerektirebilir. Mobil depolama ile siz evinizde otururken, eşyalarınız ayağınıza kadar geliyor.

PratikDepo’nun Avantajları

PratikDepo, özel ısıl işlemlerden geçmiş ahşap konteyner depolarını evinize kadar getirerek hizmet sunan bir mobil depolama servisi. Türkiye’nin üç büyük şehri İstanbul, Ankara ve İzmir’de hizmet veren PratikDepo’nun İstanbul’da her iki yakada ayrı ayrı depolama merkezleri de bulunuyor. PratikDepo ile kiralık deponuz evinizin önüne kadar geliyor, eşyalarınız uzman kişiler tarafından özenle paketleniyor ve deponuza yerleştiriliyor, siz deponuzun kapısını kilitledikten sonra ise eşya depolama merkezine doğru yola çıkıyor. Bu sayede aslında yalnızca deponuzun anahtarını çevirerek çok kolay bir depolama hizmeti alabiliyorsunuz. Daha sonra deponuzu yine evinize kadar çağırıp eşyalarınızı içerisinden alabilirsiniz. PratikDepo mobil depolama çözümünün yanında, depolama sürecine yenilikçi çözümler sunan +1 Oda gibi hizmetlere de sahip.

+1 Oda Nedir?

Kayak yapmaya bayılıyorsunuz ancak kayak takımlarınız bütün yaz dolabınızın yarısın kaplıyor veya yazın denizde kullandığınız şişme yatak, şemsiye vb. araç gereçler de kışın kalan yeri dolduruyor değil mi? Bir de bunlara çeşitli hobilerinizin malzemeleri, mevsimsel kıyafetleriniz gibi birçok şey de eklenince eviniz kocaman bir depoya dönüşüyor. PratikDepo sunduğu mobil depolama hizmetinin yanında, eşyalarımıza belirli dönemlerde ihtiyaç duyacağımızı bile +1 Oda hizmetine de sahip. +1 Oda, evinize fazladan bir oda ekleyen bir çözüm sunuyor. Eşyalarınızı deponuza yerleştirdikten sonra dilediğiniz zaman tekrar evinize gelmesini, almak istediklerinizi alıp yerine koyacaklarınızı yerleştirdikten sonra tekrar götürülmesini sağlayabiliyorsunuz. Bu sayede uzakta, ulaşımı zor bir depoya değil, evinizin bir odasını depo yapmışçasına kolay ulaşabildiğiniz bir depoya sahip olabiliyorsunuz.

+1 Oda Avantajları

+1 Oda, evinizden çıkmadan depo kiralama kolaylığını en iyi şekilde sunmaya çalışan bir hizmet. Bu sayede örneğin sadece mevsimsel kıyafetleriniz için bile depo kiralayabilirsiniz. +1 Oda hizmeti ile kiraladığınız mobil deponuzu 3 ayda 1 ücretsiz olarak evinize çağırabilir, içerisinden alacaklarınızı ve koyacaklarınızı ayarladıktan sonra deponuzu yeniden gönderebilirsiniz. Bu sayede cebinizden ekstra getirme parası da çıkmadan size özel, evinize kadar gelen bir depoya sahip olabilirsiniz. Ayrıca +1 Oda’nızın içerisine yerleştirdiğiniz eşyaların yerini kolay bir şekilde bulmanız, neyin nerede olduğunu karıştırmamanız için eşyalarınızın size özel olarak çekilen fotoğraf ve videoları da gerektiğinde kullanmanız için hazırda bekletiliyor.

PratikDepo +1 Oda Hizmetini Kimler Tercih Etmeli?

Eğer depolayacağınız eşyalarınızı uzun süreler yeniden kullanmayacaksanız standart depolar işinizi görebilir. Ancak özellikle belirli dönemlerde eşyalarınıza ulaşmanız gerekliyse, yıl içerisinde bazı aylarda kullandığınız eşyalarınızın evinizde yer kaplamasını istemiyorsanız, dilediğiniz zaman deponuzun eviniz kadar gelmesini ve eşyalarınızı düzenleyebilmeyi istiyorsanız +1 Oda hizmeti sizin için en doğru seçenek olacaktır.