Kiralık Depo Hizmeti PratikDepo’da!

PratikDepo, kiralık depo hizmetini kapınıza getiriyor. Evinde, ofisinde alana ihtiyacı olan herkes PratikDepo ile depoluyor.

Sunduğu depolama çözümleri ve mobil ahşap konteynerler ile kiralık depo hizmeti İstanbul, İzmir ve Ankara’da ayağınıza geliyor.

PratikDepo

Kiralık Depo Hizmeti

Ev/Ofis eşyalarının bir kısmını ya da tamamını güvenli bir ortamda depolama ihtiyacı duyanlara sunulan, sigortalı ve profesyonel bir depolama hizmetidir. Kullanıcılar, kiralık depo hizmeti kapsamında talep ettikleri süre boyunca ihtiyaç duydukları sayıda konteynır kiralayabilirler.

Kiralık Depo Hizmeti kapsamında depolanan eşyalar, yüksek güvenlik önlemleri alınmış, nem ve rutubet barındırmayan, uluslararası standartlardaki depolama alanlarında sigortalı olarak muhafaza edilir.

Kiralık Depo Hizmeti Nasıl Çalışır?

 • eşya depolama

  1 İhtiyaç duyduğunuz sayıda PratikDepo kapınıza kadar getirilir.

 • eşya depolama

  2 Eşyalarınız, PratikDepo'nuza düzenli ve paketlenmiş bir şekilde yerleştirilir.

 • eşya depolama

  3 Kapınızı önünde kilitlenen, PratikDepo'nuzun anahtarı size teslim edilir.

 • eşya depolama

  4 PratikDepo'nuz ana depomuza götürülür.

Kiralık Depo Fiyatlarımız

İSTANBUL

 
  Aylık depolama bedeli Tek yön nakliye bedeli
Küçük PratikDepo 990 TL 2925 TL
Orta PratikDepo 1875 TL 4125 TL
Büyük PratikDepo 2875 TL 5175 TL
 

İZMİR

 
  Aylık depolama bedeli Tek yön nakliye bedeli
Küçük PratikDepo 925 TL 2625 TL
Orta PratikDepo 1675 TL 3675 TL
Büyük PratikDepo 2575 TL 4875 TL
 

ANKARA

 
  Aylık depolama bedeli Tek yön nakliye bedeli
Küçük PratikDepo 925 TL 2625 TL
Orta PratikDepo 1675 TL 3675 TL
Büyük PratikDepo 2575 TL 4875 TL
 

* Fiyatlara KDV dahil değildir. Sözleşme süresi maksimum 6 ay olabilir.

Kiralık depo hizmeti hakkında ayrıntılı bilgi ve fiyat teklifi almak için, 444 DEPO (3376) numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir ya da info@pratikdepo.com e-posta adresimiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Kiralık Depo Hizmeti Sunduğumuz Şehirler

Kiralık Depo

Evlerimizde, ofislerimizde, hayatımızın birçok farklı yerinde sahip olduğumuz onlarca farklı eşya var. Bu eşyalar bir kısmı sürekli ve yoğun şekilde kullandıklarımızdan bir kısmı ise nadiren gün yüzüne çıkanlardan oluşuyor. Bazen de ihtiyacımız olsun veya olmasın aldığımız birçok eşya ekleniyor bunların arasına. Alışverişin evden çıkmadan yapılabildiği günümüz e ticaret dünyasında sürekli artan eşya sayısı da herkes için bir normal haline geldi. Ancak bu durum bir yerden sonra içinden çıkılmaz bir noktaya gidebiliyor. Sürekli artan eşya sayısı, yerine yenisi gelenlerin de kalmaya devam ettiği bir sistemde eşya yığınları ortaya çıkarıyor. Gerçekten de bugün birçok ev ve ofiste kullanılmayan ama büyük bir yer kaplayan birçok eşya var. Elbette bunun arkasında birçok binada evlerin ekstra bir depolama alanına sahip olmaması, olsa dahi bunun çok küçük bir boyutta olması gibi sebepler var. Bu durum da eşya yığınlarının yaşam alanlarımızı işgal etmesine, evlerin içerisinin içi ağzına kadar dolu dolaplarla işgal edilmesine yol açıyor.

Fazla Eşyalar Evimizi ve Bizi Nasıl Etkiler?
Evlerimizin içerisinde ekstra bir depolama alanımız bulunmasa ve eşyalarımızın bir kısmını uzun zamandır kullanmıyor, gelecekte de kullanmayacak olsak da eşyalardan kurtulmak veya onları satmak istemeyebiliriz. Yakın gelecekte olmasa bile gelecekte onlarla ilgili planlarımız olabilir. Ayrıca bir de vazgeçilemeyecek, hatırası olan veya koleksiyon amaçlı sakladığımız eşyalar da olabilir. Bu gibi şeyleri evlerimizde çeşitli depolama birimleri kullanarak muhafaza etmeye çalıştığımız ve bunların evlerimizden alan çaldığına yukarıda değindik. Fazlalık eşyaların evlerimizden çaldığı alanların da yaşamımıza doğrudan etki eden yönleri mutlaka olacaktır. Genel anlamda günün yoğunluğu, stresini ve yorgunluğunu atmak için özel alanımız olan yer evlerimizdir. Ancak evlerimizin de aynı karmaşa içerisinde olması aradığımız rahatlamayı hiçbir yerde bulamamız gibi moral ve motivasyon bozacak durumlara neden olabilir. Bu da yaşamımızın farklı alanlarında olumsuz etkilenmemize, ev dışındaki noktalarda da bu durumun etkisi ile problem yaşamamıza sebep olabilir.
Bu tarz problemler basit gibi görünse de aslında uzun vadeli ve ciddi problemleri meydana getirebilir. Bu yüzden mutlaka bir çözüm bulmak ve adım atmak gerekir. Fazla eşyaların evlerde yarattığı olumsuz havadan kurtulmak için, eşyaların kapladığı alanları yeniden kazanmak oldukça önemli. Bunun için bu eşyalardan bir an önce kurtulmanın bir yolunu bulmak gerekiyor.

Fazla Eşyalardan Nasıl Kurtulabilirim?
Evlerimizi işgal eden ve yaşamımızı olumsuz etkileyen eşyalardan kurtulmak için atacağımız birkaç adım var elbette. Bu adımlar ile belki tamamen olmasa bile kısmen evinize bir rahatlama sağlayabilirsiniz. Evinizi eşyaların işgalinden kurtarabilmek için öncelikle bu fazlalık eşyalar içerisinde bir ayrım yapmanız gerekiyor. Bu eşyaların bir kısmı muhtemelen hiç kullanmadığınız, artık gereksiz şeylerden oluşuyor. Ya da bazıları kırılmış, bozulmuş, artık kullanılması mümkün olmayan şeyler olabilir. Bu tarz eşyaları saklamaya devam etmenize gerek yok. Bu yüzden bunları saklamak istediklerinizden ayrıştırarak işe başlamakta fayda var. Bu ayrımı yaptıktan sonra, artık saklamayacağınız eşyaları ne yapacağınıza da karar verebilirsiniz. Bu eşyalar içerisinden hala işlevsel olan, eskimemiş ürünleri ikinci el satış yerleri veya platformları aracılığı ile satarak bir kazanç da elde edebilirsiniz. Çok yıpranmış, bozuk veya kırık eşyaları ise doğrudan atmaktan çekinmeyin.
Bu kısa adımla aslında depolayacağımız eşyalar için de daha fazla yer oluşturmuş olduk. Bu sayede en azından onların açtığı yerle bile evimizde fazladan alan kazanmış olabileceğiz. Geriye kalan ve saklamak istediğimiz eşyaları depolarken ise biraz daha sistematik ve düzenli olmakta fayda var. Eğer eşyaları evinizde depolamayı sürdürmek istiyorsanız mutlaka işlevsel bir depolama birimine sahip olun. Mümkünse bolca rafa sahip olan ve rahatça yerleşim yapılabilecek bir düzene sahip olsun. Bu sayede eşyalarınızı daha düzenli bir şekilde yerleştirebilir ve alanı çok daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Eşyalarınızı yerleştirirken de hepsini doğrudan koymak yerine kutular ve düzenleyiciler tercih etmeniz oldukça önemli. Bu sayede yine alan verimliliği arttırmanız mümkün. Ayrıca eşyaları kategorize ederek kutularsanız daha sonra aradığınızı bulmakta da büyük bir kolaylık yaşayabilirsiniz.
Evde depolama elbette bir seçenek. Ancak evinizde daha fazla alan kazanmak gibi bir niyetiniz varsa, ev içi depolama birimlerini de olabildiğince azaltmaya çalışmanız gerek. Peki ama eşyaları nereye koyacağız dediğinizi duyar gibiyiz. Eşyalarınızı evinizin içerisinde depolamak yerine bir kiralık depo ile daha işlevsel bir çözüm elde edebilirsiniz. Kiralık depolar ve eşya depolama hizmetleri, evinizin içerisindeki fazlalık tüm eşyalardan ve onların depolama birimlerinden kurtulmanızı sağlar. Kiralik depo sayesinde ideal şekilde ferah bir eve sahip olabilirsiniz.

Kiralık Depo Hizmeti Nedir?
Evinizdeki fazlalık eşyaları, evinizden alan kaybı yaşamadan depolamanıza imkan sağlayan kiralık depo hizmeti, kişiye özel kiralık depo imkanları ile depolama sorunlarına çözüm sunan bir hizmet. Kiralık depo hizmeti elbette yalnızca evinizde fazla alan yaratmak için değil birçok durum için kullanılabilecek güzel bir çözüm. Örneğin yeni bir eve taşınacağınızda aradaki sürede veya belirli bir süre şehir, ülke dışında olacak ve evinizi kapatacağınızda eşyalarınızın güvenle depolanmasına olanak sağlıyor. Birçok boyut ve süre seçeneği sunması yönünden de dilediğinizde rahatça kullanılabilecek bir çözüm. Eşya depolama hizmeti ile kiraladığınız depoların depolamaya özel olarak hazırlanmış olması da aslında evinizden çok daha sağlıklı bir ortamda eşyalarınızın saklanmasını sağlıyor.

Kiralık Depo Seçimi Nasıl Yapılır?
Eşyalarınızı depolamak için mantıklı bir tercih olan kiralık depoların elbette birçok farklı seçeneği var. Bu seçenekler içerisinde size ve eşyalarınıza en uygun olanı seçmek de oldukça önemli. Bu tercihi yaparken de dikkat etmeniz gereken birkaç küçük detay var. Bu küçük detaylar daha sonra problem yaşamamanıza ve işinizi kolaylaştıracak bir hizmetin sorun yaratan bir konuma gelmemesine de yardım edecek.

Eşyalarınızı yerleştireceğiniz bir kiralik depo bulmadan önce eşyalarınızı ve onların ihtiyaçlarını doğru anlamak gerekiyor. Deponuzda barınacak olan eşyalarınızın özellikleri, özel bir gereksinimleri olup olmayacağı, ne kadar bir alana ihtiyaç duyacakları gibi noktaları netleştirmeniz gerekiyor. Bu sayede doğru boyutta ve özelliklerde bir kiralık depo tercihi yapabilirsiniz. Eşyalarınızı depolamadan önce mutlaka temizlemeye ve depoya sorunsuz bir şekilde yerleşmesine de özen göstermek gerek. Temizlenmeden yerleştirmeniz özellikle uzun süreli depolamalarda çeşitli problemleri ve riskleri ortaya çıkarabilir. Ayrıca daha rahat bir şekilde yerleşmesi ve güvende olması için demonte edip paketlemek de oldukça önemli. Bu süreç genellikle herkesin kolayca yapamadığı işlemlerden oluşuyor. Bu yüzden eşya depolama konusunda tecrübeli bir ekibi olan ve sizin için bu işlemleri yapabilecek bir yerden kiralık depo hizmeti almakta fayda var. Bu sayede eşyalarınıza zarar vermeden deponuza yerleşmelerini sağlayabilir ve güvende olacaklarından da emin olabilirsiniz.
Eşyalarınızın ihtiyacının ne türde bir depo olduğunu bulmuş olsanız da deponuzun dışındaki ek hizmetleri de detaylıca incelemek gerekiyor. Öncelikle deponuzun sigorta seçenekleri detaylıca incelemenizi tavsiye ederiz. Eşyalarınızın başına gelebilecek beklenmedik bir kaza durumunda zararınızı tazmin edebilmek için bu oldukça önemli bir konu. Bu yüzden mutlaka sigorta seçenekleri iyice inceleyip, geniş kapsamlı bir sigortaya sahip depolama hizmetini tercih etmeye çalışın. Elbette bir de güvenlik konusu var. Deponuzun gerek teknolojik imkanlarla gerek güvenlik personeli ile korunaklı bir yerde olduğundan da emin olmak gerekiyor. Deponuzda yer alan eşyalar yeri doldurulamayacak şeylerden oluşuyor olabilir. Bu yüzden onların güvende olduğundan da emin olmak gerekiyor. Son olarak ise deponuzun konumu bir diğer önemli konu. Bu depodan eşyalarınızı zaman zaman almak veya yerine yenilerini eklemek isteyebilirsiniz. Bunun için eğer standart sabit bir depolama hizmeti alacaksınız deponuzun konumunu ve oraya ulaşımınızı da hesaba katmanız gerekiyor. Ya da standart depolar yerine mobil depolama hizmeti alarak deponuza git gel yapmadan deponuzun sizin ayağınıza gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu özellikle trafiğin yoğun olduğu veya şehrin merkezi noktalarına uzak olan bölgeler için güzel bir çözüm olabilir.

PratikDepo Nedir?
PratikDepo; ahşap konteyner depolar ile evinize kadar gelen ve eşyalarınızı depolamanızı sağlayan bir mobil kiralık depo çözümüdür. PratikDepo’nun hizmeti ile ihtiyacınız olan boyutta deponuz evinize kadar gelir, profesyonel bir ekip tarafından eşyalarınızın özenle paketlenerek deponuza yerleştirilir ve kapısı kilitlenerek anahtar size teslim edilir. Bunun ardından da siz yeniden çağırana dek kiralık deponuz ana depolama merkezinde güvenle muhafaza edilir. İhtiyacınızın türüne göre farklı seçeneklerde ve boyutlarda PratikDepo hizmetlerinden yararlanabilir, sigortalı ve güvenli bir eşya depolama ve kiralık depo hizmetine sahip olabilirsiniz.