Genel

Taşıma ve Depolama İşlemlerinde Kullanılan Ambalaj Malzemelerinin Önemi

Taşınmaya ya da eşyalarınızı depolamaya karar verdiğinizde, dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri eşyalar için kullanılan ambalaj malzemelerinin niteliğidir.

Ambalaj malzemeleri çeşitli kalite seviyelerinde olup maliyeti düşük olanlardan yüksek olanlara kadar geniş bir yelpazeye sahiptir.

Pek çok depolama ve nakliye firması, koltuk, masa, dolap, çamaşır makinesi gibi eşyaların paketlenmesinde streç film gibi maliyeti düşük, düşük olduğu kadar da korumasız olan ürünleri kullanmaktadır. Streç film gibi ürünler, eşyayı sadece toz ve kire karşı korurken, taşıma ve depolama esnasında oluşabilecek darbelere karşı herhangi bir koruma sağlamamaktadır.

Balonlu naylonlar, streç filmlerin dayanıksız yapısının aksine, nakliyat ve depolama işlemlerinde tercih edilebilecek dayanıklı ambalaj malzemeleridir. Balonlu naylonda ürünün kalitesi metrekare gramajı ile ölçülür. Gramaj düştükçe ürün incelir ve koruma gücü azalır. Firmaların maliyet bazlı olarak tercih ettiği balonlu naylonlar 30gr – 80gr aralığında olup istenilen korumayı sağlamaz. Eşyaların köşelerinde kırılmalar ve yüzeylerde çizik ya da çökmeler yaşanabilir.

PratikDepo ekibi yapmış olduğu taşıma ve depolama işlemlerinde, tüm mobilyaları 125gr’lık balonlu naylonlar ile paketleyerek eşyaları koruma altına alır. Böylece eşyalarınız taşıma esnasında hasar görmez ve depolaması sağlıklı bir şekilde gerçekleşir. Üstelik, bir çok depolama ve nakliye firmasının aksine, PratikDepo ekibi tarafından yapılan bu paketleme işlemi ve ambalaj malzemeleri için ek bir ücret talep edilmez.

PratikDepo, 2007 yılında modern hayatın yaşam alanlarını daraltan sıkıntılarına çözüm bulmak amacıyla, bireysel ihtiyaçlardan yola çıkılarak kurulmuştur. Günümüz lojistik anlayışında, depolarda, eşyaların güvenli bir şekilde saklanması, istiflenmesi, ambalajlanması ve bulundukları yerde güvenliğin ve kontrolünün sağlanması büyük önem taşımaktadır. Şirketimiz bu hususları temel alarak, müşteri odaklı anlayış, kişisel ihtiyaçlar ve gözlemler doğrultusunda, ülkemizde bu alanda var olan profesyonel hizmet boşluğunun giderilmesini hedeflemektedir. PratikDepo'nun ortakları arasında; Ali Sabancı, Özcan Tahincioğlu, Haluk Emiroğlu, Reda Gargour, Işıl Oytaç ve Engin Oytaç bulunmaktadır.